مدت زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

تاریخ انتشار: 21 آذر 1397

تصور شما از یک کریسمس ایده‌آل چیست؟ دوست دارید یک شب کریسمس خاطره‌انگیز را تجربه‌کنید؟

کریسمس پاریس، همانند رویایی است که به حقیقت پیوسته. همان تصویری که وقتی به آهنگ‌ها و سرودهای کریسمسی گوش می‌دهید در ذهنتان شکل می‌گیرد. در هر گوشه‌ی شهر بخشی از روح کریسمس جریاندارد. رقص نورهای خیره‌کننده‌ بر روی برج ایفل، نوشیدنی‌های گرم پاریسی در کافه‌های دنج شهر عشاق، گروه‌های سرودخوان در گوشه‌ گوشه‌ی شهر و مردمی که شادی این جشن در برق چشم‌هایشان پیداست. 

 پس خودتان را آماده‌کنید تا ببینیم آخرین شب‌های دسامبر در پاریس چه می‌گذرد.

 

1-چراغانی‌های کریسمس

از اواخر ماه نوامبر، شهر پاریس غرق در نورهای دکوری رویایی می‌شود که به مناسبت کریسمس و سال نو شهر را مزین می‌کنند. نورهای جذاب، درخت‌های شهر را درخشان می‌کنند و اکثر مناطق پاریس در این دوره غرق نور می‌شوند اما یکی از بهترین مناطق برای مشاهده‌ی این جشن نورها، خیایان شانزلیزه است. تزئینات امسال شانزلیزه توسط گروهی از طراحان نورپردازی به نام   Blachère Illuminations

انجام شده و تا 8 ژانویه 2019 برپاست. از خیابان‌های دیگری که در جشن کریسمس به طور متمایزی می‌درخشند، خیابان   Faubourg-St-Honoré

است که لوسترهای آن توسط کریستال‌سازان درست می‌شود و منطقه‌ی   Vendôme با جنگلی از درختان کاج چشمک‌زن.

اتوبوسی هم در شهر حاضر است که مردم را در شهر بچرخاند تا از این مناظر دیدن کنند و لذت ببرند.

شب‌های کریسمس چراغانی در پاریس - فرانسه

جشن کریسمس - چراغانی در پاریس

کریسمس در پاریس - چراغانی در پایتخت فرانسه

 

2-بازارهای کریسمس

یکی از سنت‌های معروف کریسمس در بسیاری از کشورها، برگزار کردن بازار فصلی کریسمس است. این بازارها که در اطراف شهر برگزار می‌شوند، با غرفه‌های چوبی کوچک و گرم و محصولات جذاب، از نوشیدنی و خوراکی‌های خوشمزه گرفته تا وسایل دست‌ساز دکوری بهترین محل برای لمس واقعی این تعطیلات هستند.

 

بازار های کریسمس در شهر نور، پاریس

 

 

3-پاساژگردی

هر سال پاساژهای این شهر با تم‌های خاص و خیره‌کننده ویترین‌هایشان و فضای پاساژ را تزئین می‌کنند تا حال و هوای کریسمس را به فضای بسته‌ی آن بیاورند. درخت‌های کریسمس غول‌پیکر وسط پاساژها به کسانی که با سرعت در حال خریدن هدیه‌های کریسمس هستند یادآوری می‌کنند که صبح کریسمس در راه است و باید تمام کادوهایشان را آماده‌کنند. در کل اگر به پاساژگردی علاقه‌دارید، در هیچ موقع دیگری از سال با چنین حال و هوای هیجان‌انگیزی در پاساژها روبه‌رو نمی‌شوید.

 

پاساژهای پاریس و تزئینات کریسمس - درخت کریسمس

درخت کریسمس - جشن سال نو در پاریس ، فرانسه

 

 

4-اسکی روی یخ

تفریحی را امتحان‌کنید که هم کودکان و هم بزرگ‌ترها را به وجد می‌آورد. اسکی روی یخ! پیست‌های اسکی زیادی در نقاط مختلف شهر وجود دارند که می‌توانید به صورت رایگان از فضای آن‌ها استفاده کنید و برای رزرو اسکیت فقط 6 دلار کافیست. اما در جریان باشید که در ایام تعطیلات این پیست‌ها نسبتا شلوغ اند و ممکن است برای ورود به آن‌ها مجبور به صف ایستادن شوید. اما سرحالی بعد از اسکی کردن در هوای سرد و برفی ارزشش را دارد.

 

اسکی روی یخ در پاریس - زمستان فرانسه

بابانوئل - کریسمس در پاریس

 

5-یک شام مخصوص تعطیلات

خوردن شام کریسمس در یک رستوران عالی با دکور مخصوص این تعطیلات ایده‌ی خوبی به نظر می‌آید. اما اکثر رستوران‌ها برای شام کریسمس از مدت‌ها قبل به صورت کامل رزرو می‌شوند و امکان‌دارد برای نهار کریسمس هم تعطیل باشند. اما اگر دیر اقدام‌کردید نگران نباشید. هنوز می‌توانید برای شام یا نهار روز سال نو میزی در رستوران ایده‌آلتان رزرو  کنید و از یک وعده‌ی مخصوص تعطیلات لذت‌ببرید.

 

شام کریسمس - رسوم سال نو در فرانسه

شام مخصوص سال نو - کریسمس در پاریس ، فرانسه

 

6-کریسمس در کلیسای نوتردام

فرقی نمی‌کند عقاید مذهبیتان چه باشد، حضور در کلیسای نوتردام در شب کریسمس می‌تواند تجربه‌ای خاطره‌انگیز برای شما باشد. برنامه‌های جالبی برای این شب آماده می‌شد که اجرای گروه کر یکی از آن‌هاست. سرویس کلیسا به روی همه باز است و هر کسی علاقه داشته‌باشد می‌تواند در این مراسم شرکت کند.

اگر فضاهای شلوغ و پر جمعیت به شما حس خوبی نمی‌دهند، می‌توانید در سایر کلیساهای کوچکتر در نقاط مختلف شهر در برنامه‌ی کریسمس شرکت‌کنید و با آداب و رسوم آن آشنا شوید.

 

کلیسای نوتردام و مراسم شب کریسمس

 

7-کریسمسی جادویی در دیزنی‌لند

دیزنی‌لند در هر زمانی از سال جذابیت خاص خودش را دارد اما مراسم کریسمس و سال نوی آن چیز دیگری است. در فانتزی‌ترین جشن سال نو شرکت‌کنید! به تماشای رژه‌ی میکی‌موس و گوفی و سایر شخصیت‌های کارتونی محبوب بنشینید، در حالی که با لباس‌های مخصوص کریسمسشان در خیابان‌های دیزنی‌لند حرکت می‌کنند. در کنسرت میکی و دوستان شرکت‌کنید و از درام زدن حرفه‌ای میکی شگفت‌زده شوید و سرودهای کریسمس را با آن‌ها همخوانی کنید. در مهمانی‌های شخصیت‌های کارتونی مختلف مثل مینی و سنیچ حضور داشته‌باشید، از تماشای تزئینات درخت کریسمس بزرگ دیزنی و دکورهای نورانی اطراف آن لذت ببرید و با بابانوئل عکس یادگاری بگیرید. حضور در چنین جشنی می‌تواند خاطره‌انگیز ترین روز را برای هر کسی بسازد و ربطی به سن و سال هم ندارد! کافیست دست کودک درونتان را بگیرید و وارد دیزنی‌لند شوید.

 

دیزنی‌لند در کریسمس

شب های کریسمس در پاریس - جشن سال نوی دیزنی لند

میکی موس و کریسمس - دیزنی لند پاریس

نویسنده: نیلوفر کیانی