مدت زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

تاریخ انتشار: 26 آذر 1397

 

پس از یک روز قدم‌زدن در گوشه و کنار شهرهای زیبای اسپانیا و غرق‌شدن در جذابیت‌های این کشور، حتما دلتان کافه‌ای دنج با خوردنی‌های خوشمزه می‌خواهد که مدتی در آن بنشینید و استراحت‌کنید. اسپانیا شما را ناامید نخواهد‌کرد! مطمئن‌باشید که کافه‌ی ایده‌آلتان را پیدا می‌کنید و در آن‌جا لذتی که از روزتان برده‌اید تکمیل می‌شود. در این مقاله تعدادی از بهترین کافه‌های مادرید را به شما معرفی می‌کنیم. اگر از نزدیکی این کافه‌های اسپانیایی گذشتید ، حتما سری به آن‌ها بزنید.

 

  1. El Jardín secreto (باغ مخفی)

کافه‌ی باغ مخفی یکی از غیر-مخفی‌ترین مکان‌ها در کل مادرید است. این موضوع را از مشتریان فراوانی که دم در این کافه صف می‌بنند میتوان فهمید. کافه‌ی باغ مخفی افرادی با شخصیت‌های متفاوت و از ملیت‌های گوناگون را جذب می‌کند و در فضایی متمایز و خارق‌العاده از آن‌ها پذیرایی می‌کند. کیک‌ها و نان‌های این کافه محبوب‌ترین خوراکی‌های آن هستند و گزینه‌ی خوبی برای افرادی هستند که بعد از ساعت‌ها پیاده‌روی دوست‌دارند با خوردن یک شیرینی خوشمزه انرژی دوباره کسب‌کنند.

Address: Calle Conde Duque 2, 28015 Madrid, Spain

 

کافه اسپانیایی

  1. CAFÉ COMERCIAL   (کافه تبلیغات)  

گفته می‌شود که کافه کمرسیال قدیمی‌ترین کافه‌ی مادرید است. این کافه در سال 1887 تاسیس شده و صاحبان فعلی آن، خانواده‌ی کنترراس هستند که از سال 1909 گرداندن این کافه را بر عهده دارند. این خانواده به داشتن لیستی از روشن‌فکران و شخصیت‌های برجسته‌ی اسپانیایی که در کافه کمرسیال وقت‌گذرانده‌اند افتخار می‌کند (شخصیت‌هایی مانند کارگردان بزرگ اسپانیایی، پدرو المودوار، و بسیاری از شاعران و نویسدگان شناخته‌شده‌ی اسپانیا). این کافه هنوز هم فضایی شاداب و خوشایند دارد و گزینه‌ای ایده‌آل برای امتحان‌کردن قهوه‌ی اسپانیایی باکیفیت است.

Address: Glorieta de Bilbao, 7, 28004 Madrid, Spain

کافه‌ های معروف مادرید اسپانیا

بهترین کافه های اسپانیا

 

  1. Café Central  (کافه مرکزی)

کافه سنترال در مادرید، یکی از مراکز پخش موسیقی زنده است. در زمان‌بندی اجراهای موسیقی، کافه به اجراکنندگان یک هفته‌ی کامل زمان برای اجرا میدهد و در نتیجه اطمینان حاصل می‌کند که مشتریان بتوانند در زمانی که برایشان مناسب است، برای مشاهده اجرا به کافه بروند. این کافه با سرو کردن انواع غذاهای مدیترانه‌ای مثل سالادهای متنوع، غذاهای انگشتی و بشقاب پنیر اسپانیایی تبدیل به فضایی محبوب‌شده و گزینه‌ای عالی برای گذراندن یک عصر آرام و لذت بردن از موسیقی زنده است.

Address: Plaza del Ángel, 10, 28012 Madrid, Spain

 

کافه سنترال در مادرید اسپانیا

 

  1. La Libre (کافه آزاد)

کافه لا لیبره مادرید یکی از کافه-کتابفروشی‌های معروف اسپانیاست. این نسل جدید از کافه‌ها با هدف نزدیک شدن به معنای قدیمی ریلکس کردن تاسیس‌شده‌اند و هدف آن‌ها این است که از استراحت امروزی به همراه موبایل و لپ‌تاپ فاصله بگیرند. کافه لا لیبره وای فای ندارد اما مجموعه‌ای از کتاب‌های خوب دارد که می‌توانید در حین خوردن قهوه‌تان از ورق زدن آن‌ها لذت ببرید.

این کافه انواع چای، قهوه، اسنک و شیرینی‌جات را برای مشتریانش سرو می‌کند و فضای ساده و خوشایند آن که الهام گرفته از دهه‌ی 1960 است، مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کند.

Address: Calle de Argumosa, 39, 28012 Madrid, Spain

 

کافه-کتابفروشی لیبره اسپانیا

 

  1. Café de Chinitas (کافه‌ی چینیتاس)

کافه چینیتاس پیش از هر چیز دیگری درباره‌ی موسیقی فلامنکو است. این کافه یکی از بهترین محل‌ها برای تجربه‌کردن این سنت هیجان‌انگیز و زیبای اسپانیایی است که معمولا با جامعه‌ی آندالوسی در جنوب اسپانیا پیوند خورده‌است. مشتری‌های این کافه می‌توانند از اسنک‌ها و تاپاس خوشمزه‌ی آن گرفته تا غذاهای اسپانیایی اصیلش مثل پائیا و تورتیا استفاده‌کنند و همزمان به تماشای موسیقی‌ و رقص حرفه‌ای فلامنکو بنشینند.

Address: Calle Torija, 7, 28013 Madrid, Spain

 

 

 

  1. La Fugitiva (کافه فراری)

کافه‌ای که کتاب می‌فروشد یا کتاب‌فروشی‌‌ای که قهوه می‌فروشد؟ میز و صندلی‌ها و پیشخوان این کافه از میان برج‌ها و ردیف‌های کتاب سر بیرون آورده‌اند و قفسه‌هایی از کتاب‌های پرفروش و مشهور در هر گوشه‌ی آن به چشم می‌خورند. لا فوخیتیبا با قهوه‌ها و شیرینی‌های خوشمزه‌اش هر توقعی که از یک کافه داشته‌باشید را برآورده می‌کند و همچنین کتاب‌ها، کارگاه‌های آموزشی، بحث‌ها و مهم‌تر از همه، بوی ورق‌های کتاب که در فضاست، می‌تواند تمام توقعات از یک کتابفروشی را برآورده‌کند.

Address: Calle de Santa Isabel, 7, 28012 Madrid, Spain

 

la cafe fugitiva - کافه‌های اسپانیا

 

  1. Café Manuela  (کافه منوئلا)

گلدان‌ها و گیاهان زیبا و طراحی داخلی خاص و مدرن از ویژگی‌های متمایز و دوست‌داشتنی کافه منوئلا است. مشتری‌های این کافه می‌توانند در حین امتحان‌کردن قهوه و شیرینی‌جات و تاپاس خوشمزه‌، از بازی‌های تخته‌ای متنوع آن هم استفاده‌کنند. اگر میزبانی گرم اسپانیایی و موزیک زنده را هم در نظر بگیرید، به ترکیب ایده‌آلی می‌رسید که می‌تواند شبی دوست‌داشتنی را به همراه خانواده برای شما رقم بزند.

Address: Calle de San Vicente Ferrer, 29, 28004 Madrid, Spain

 

کافه منوئلا در مادرید، اسپانیا

 

  1. Café de Oriente (کافه شرق)

کافه اورینت که در مقابل کاخ سلطنتی اسپانیا واقع‌شده، نماد کافه‌ای با وقار و شیک است. این کافه‌ی لاکچری، درخور موقعیتی است که در آن قرار گرفته‌است. اورینت هم بین محلی‌ها و همسایه‌ها معروف است و هم بین توریست‌هایی که بعد از گردشی در کاخ احتیاج به محلی برای استراحت‌کردن و امتحان کردن تاپاس اسپانیایی دارند.

Address: Plaza de Oriente, 2, 28013 Madrid, Spain

 

cafe de oriente en madrid

کافه اورینت در اسپانیا