مدت زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

تاریخ انتشار: 21 فروردین 1398

شکلات بیشتر از اینکه یک خوراکی باشد، یک سبک زندگی است! کمتر کسی پیدا می‌شود که عاشق و دیوانه‌ی شکلات نباشد. اگر شما هم یکی از این افراد هستید پس با ما همراه باشید چون قرار است با یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین کارخانه‌های شکلات‌سازی بیشتر آشنا شویم: کارخانه‌ی شکلات سازی لینت در کشور سوئیس که یکی از پیشکسوتان تولید شکلات به شکل لطیف امروزی آن است! کارخانه‌ی لینت امروزه تا حدی پیشرفته شده که انواع و اقسام شکلات‌های متنوع را به عاشقان این خوراکی دوست‌داشتنی ارائه می‌دهد و در سراسر جهان طرفداران پر و پا قرصی دارد که لینت را با هیچ‌ برند دیگری عوض نمی‌کنند.

 

دسر شکلاتی با شکلات لینت

 

شکلات‌هایی که در دهان آب می‌شوند!

در سال 1879 ، رادولف لینت، فرزند داروسازی اهل برن، تصمیم گرفت که شکلات‌های جدیدی تولید کند. در آن زمان شکلات‌ها با امروز فرق داشتند، سفت و عجیب بودند و خوردنشان بسیار سخت! رویای رادولف، تولید شکلات‌هایی بود که نرم و لذت‌بخش باشند و مردم از خوردنشان لذت واقعی ببرند. اما این تغییر به این سادگی‌ها هم نبود!

رادولف لینت

رادولف لینت 

رادولف که قناد بود، تصمیم گرفت کارش را در کارخانه‌ی خودش شروع کند. پس کارخانه‌ای قدیمی با لوازم آنتیک خریداری کرد و پروسه‌ی ساخت شکلات را شروع کرد. اما تلاش‌های او چندان موفقیت‌آمیز نبودند. در تلاش اولش، لایه‌ی سفید و عجیبی روی شکلات‌ها ایجاد شد که چیز دلچسبی به نظر نمی‌رسید... بعد از این اتفاق برادر رادولف، آگوست، که مثل پدرش داروساز بود، لایه‌ی سفید را آزمایش کرد و متوجه شد که درواقع چیزی جز چربی نبوده. آزمون و خطاهای آگوست ادامه پیدا کرد و دستور پخت‌های متفاوتی را امتحان کرد اما هیچ‌کدام به نتیجه‌ی مطلوب نمی‌رسید، تا یک عصر جمعه‌ی سرنوشت‌ساز.

آن روز عصر یکی از کارگران، هنگام ترک کارخانه، فراموش کرد دستگاه‌ها را خاموش کند و  دستگاه‌های شکلات‌سازی طی آخر هفته بی‌وقفه مشغول کار ماندند. وقتی که رادولف دوشنبه صبح وارد کارخانه شد و دستگاه‌ها را روشن دید ابتدا شوکه شد و سریع به سراغ مایع شکلات رفت. اما چیزی که داخل دستگاه همزن دید شگفت‌انگیز بود! شکلات نرم و سوخته که ظاهر درخشان و بوی فوق‌العاده‌ای داشت. رادولف مقداری از شکلات را مزه کرد و از خوشحالی به آسمان هفتم رسید. او اولین کسی بود که آب شدن شکلات در دهانش را تجربه کرد!

 

شکلات‌ سوئیسی اینت

 

طلای شیرین!

حدود 60 سال پیش اولین ترافل شکلاتی لینت درست شد. این ترافل‌ها لیندور ( Lindor ) نامگذاری شدند که ترکیبی از کلمات Lindt و Or (به معنای طلا) بود. این اسم، برای مردم تضمینی را در برداشت که با طلای شیرین روبرو هستند و این مسئله چیزی جز واقعیت نبود! این شکلات‌ها به‌قدری لطیف و وسوسه‌انگیز بودند که مردم سوئیس به سرعت عاشق آن‌ها شدند. کریسمس سال 1949 در سوئیس با ترافل‌های لیندور سپری شد و بعد از کریسمس مردم باز هم خواهان لیندور بودند. پس محبوبیت لیندور محدود به زمان کریسمس نبود و درواقع آینده‌ی هیجان‌انگیزتری برای این شکلات‌ها در پیش بود.

 

ترافل شکلاتی سوئیسی

 

تولیدکنندگان لیندور به زودی شکلات‌هایی متنوع برای مناسبت‌های مختلف درست کردند تا قفسه‌های مغازه‌ها هیچ‌وقت از این برند خالی نشود و عاشقان این طلای شیرین هرگز از پیدا کردن آن‌ها ناامید نشوند. تخته‌های شکلات با طعم‌های مختلف، ترافل‌ها و خرگوش‌های عید پاک تعدادی از محبوب‌ترین مدل‌های لیندور هستند که به شما تجربه‌ی لذت‌بخش آب شدن شکلات در دهانتان را هدیه می‌دهند!

 

شکلات‌های خرگوشی عید پاک

 

خانه‌ی شکلات لینت

پروژه‌ی خانه‌ی شکلات لینت از سال 2013 شروع شده و در سال 2020 کامل می‌شود. این خانه تحولی در تاریخ شکلات‌سازی کشور سوئیس به حساب می‌آید. این مجموعه درواقع نمایشگاهی چند-رسانه‌ای خواهد بود که در آن با تاریخچه و پروسه‌ی ساخت شکلات آشنا خواهید شد. همچنین بزرگترین شکلات‌فروشی لینت، کافه‌ی لینت و کلاس‌های آموزش آشپزی با محوریت لینت از جاذبه‌های این خانه خواهد بود!

 

خانه‌ی شکلات لینت در سوئیس

بزرگترین فروشگاه شکلات لینت

 

جاذبه‌ی جالب دیگری که در این خانه‌ی شکلات با آن روبه‌رو خواهید شد، بزرگترین آبنمای شکلاتی جهان با ارتفاع 8 متر است که در ورودی  مجموعه قرار دارد. قطعا در آینده‌ی نزدیک خانه‌ی شکلات لینت تبدیل به یکی از جاذبه‌های جدید کشور سوئیس برای شکلات‌دوستان سراسر جهان خواهد شد.

 

بزرگترین آبنمای شکلاتی دنیا

 

نویسنده: نیلوفر کیانی