مدت زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

تاریخ انتشار: 4 تیر 1398

 

اگر قرار بود تمام شهرهای اروپایی در مسابقه‌ای برای کسب عنوان "زیباترین شهر اروپا" با هم رقابت کنند، قطعا سن پترزبورگ یکی از فینالیست‌ها می‌شد. شاید دنبال دلیل قانع‌کننده‌ای برای سفر به این شهر می‌گردید. بسیار خوب...با ما همراه باشید تا با جاذبه‌های سن‌پترزبورگ بیشتر آشنا شوید و انگیزه‌های محکمی برای سفر به این شهر پیدا کنید.

 

1-از موزه‌ی بی‌همتای ارمیتاژ دیدن کنید.

موزه‌ی ارمیتاژ دومین موزه‌ی بزرگ جهان است و باید بازدید از آن را در لیست بایدهای سفر به سن‌پترزبورگ قرار بدهید. آثار میکل‌آنژ، مونه، ون‌گوگ و بسیاری از هنرمندان بزرگ دیگر جهان شماری از شاهکارهایی است که در این موزه با آنها روبه‌رو می‌شوید. تزارهای روسیه این آثار ارزشمند را گرد هم آورده‌اند و درواقع این موزه بخش مهمی از فرهنگ روسیه به حساب می‌آید و نشان‌دهنده‌ی عشق مردم این کشور به ادبیات، هنر و تاریخ است. بخش اصلی این موزه در کاخ زمستانی واقع شده و به خاطر وجود این کاخ، ارمیتاژ در واقع یک کاخ موزه است، نه یک موزه‌ی معمولی!

 

موزه‌ی ارمیتاژ - سن پترزبورگ، روسیه

 

2-به ونیس شمال سفر کنید!

سن‌پترزبورگ یکی از شهرهایی است که لقب "ونیس شمال" را گرفته است. کانال‌ها و پل‌های متعددی که در این شهر وجود دارند، آن را به ونیس شبیه کرده‌اند. سن پترزبورگ موزه‌ها و جاذبه‌های بی‌شماری دارد که در نقاط مختلف شهر واقع شده‌اند. شاید طی کردن مسیر زمینی برای شما خسته کننده شود. پس ما کروزسواری در میانه‌ی رود نوا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. می‌توانید با قایق‌های کوچک از یک نقطه‌ی شهر به سمت جاذبه‌های مختلف حرکت کنید و سر راهتان از منظره‌ی زیر پل‌ها عکس بگیرید و درحال حرکت جاذبه‌های معروف دیگری را هم به صورت گذری ببینید.

 

رودخانه‌ی نوا در سن پترزبورگ

 

3-به تماشای جدا شدن پل‌های رود نوا بنشینید.

هر سال از ماه آوریل تا ماه نوامبر، پل‌های متحرک سن‌پترزبورگ شب‌ها باز می‌شوند تا به کشتی‌ها اجازه‌ی عبور بدهند. این اتفاق معمولا از ساعت 2 تا 5 شب می‌افتد و برای توریست‌ها صحنه‌ی جذابی است.اگر هنگام شب در یک کروز تفریحی باشید و با چنین صحنه‌ای هم مواجه شوید، قطعا شب خاطره‌انگیزی برایتان رقم می‌خورد و همیشه از شب‌های رودخانه‌ی نوا یاد خواهید کرد!

 

پل‌های متحرک رودخانه‌ی نوا در سن پترزبورگ

 

4-کلیساهای جامع خیره‌کننده‌ی سن پترزبورگ را از نزدیک ببینید.

تقریبا تمام کلیساهای این شهر دارای تاریخچه‌ی غنی هستند و هم از بیرون، هم از درون جزئیات خارق‌العاده‌ای دارند. این شاهکارهای معماری برای هر توریستی که به سن پترزبورگ سفر می‌کند، جزو لیست جاذبه‌هایی اند که باید از آن‌ها دیدن کند.

کلیسای سن آیزاک بزرگ‌ترین کلیسای سن پترزبورگ است و گنبد آن با طلا درخشان شده و اطرافش با مجسمه‌ی 12 فرشته تزئین شده. کلیسای ناجی در خون یکی دیگر از این کلیساهای معروف و دیدنی است که محل کشته شدن الکساندر دوم بوده و اسم خود را از همین‌جا می‌گیرد.

 

کلیسای سن آیزاک در سن پترزبورگ - روسیه

 

5-نمایشگاه‌های هنر معاصر در سن پترزبورگ را از دست ندهید.

سن‌پترزبورگ همیشه پایگاه فرهنگ و هنر بوده و این ویژگی به زمان حال هم کشیده شده. علاه بر شاهکارهای هنری و موزه‌های تاریخی که در این شهر وجود دارند، نمایشگاه‌های معاصر متعددی هم سالانه در حال برگزاری هستند که توریست‌ها، به ویژه جوان‌ها را به سمت خود می‌کشند.

 موزه‌ی هنرهای معاصر ارارتا بزرگترین موزه‌ی خصوصی معاصر در روسیه است و در ساختمانی نئوکلاسیک واقع شده. ارارتا به معنای دوره‌ی هنری است. در این موزه نمایشگاه‌ها و پروژه‌های خلاقانه و جدیدی برگزار می‌شود، برای مثال تئاترهای بدون بازیگر، و یکی از مکان‌هاییست که به علاقمندان به هنر معاصر شدیدا پیشنهاد می‌شود.

 

موزه ی هنرهای معاصر - سن پترزبورگ

موزه ی هنرهای معصر ارارتا

 

6-تئاترها و اپراهای معروف سن‌پترزبورگ را تماشا کنید.

تعدادی از بهترین نمایش‌ها، اپراها و ایونت‌های موسیقی جهان در سن‌پترزبورگ اتفاق می‌افتند. بسیاری از مردم فقط به هدف تماشای این اجراها به سن پترزبورگ سفر می‌کنند. اوایل سپتامبر تا اواخر ژوئن زمان اوج تئاترهاست و در این مدت می‌توانید به راحتی نمایشی مناسب علایق خودتان پیدا کنید. پاییز و زمستان هم بهترین زمان برای تماشای یک اجرای باله یا اپرا است.

 

سالن تئاتر در شهر سن پترزبورگ

 

7-از شب‌های سفید سن‌پترزبورگ لذت ببرید.

از آن‌جایی که سن‌پترزبورگ یکی از شمالی‌ترین شهرهای جهان است، در فصل تابستان پدیده‌ی جالبی را تجربه می‌کند. در این شب‌ها خورشید غروب نمی‌کند و هیچ تایم تاریکی‌ای وجود ندارد. به همین‌خاطر اسم "شب‌های سفید" را به آن داده‌اند. این تاریک نشدن هوا در کیفیت زندگی مردم شهر هم تاثیر دارد و انرژی و اشتیاق بیشتری در شهر وجود دارد. اگر در این زمان به سن‌پترزبورگ سفر کنید احساس می‌کنید که مردم مشغول یک جشن دو ماهه هستند. بسیاری از مردم تا صبح بیدار هستند، زندگی در خیابان‌ها جریان دارد و این می‌‌تواند تجربه‌ی جالبی برای توریست‌ها باشد.

 

سن پترزبورگ . شب های سفید

 

8-برای فستیوال بادبان‌های سرخ به موقع به سن پترزبورگ برسید.

در ماه ژوئن، در شهر سن‌پترزبورگ مراسمی برگزار می‌شود که فارق‌التحصیلی دانش‌آموزان شهر را جشن می‌گیرد. این مراسم درواقع جشنی برای عشق، امید و آرزو است و به فستیوال بادبان‌های سرخ معروف است. این فستیوال حدود 3 میلیون توریست را به سمت خود جذب می‌کند و از این رو به‌‌عنوان یکی از فستیوال‌های بین‌المللی شناخته شده است.

جشن بادبان‌های سرخ با کنسرتی در میدان قصر آغاز می‌شود و به دنبال آن نمایشی از نور و آب و آتش در رودخانه‌ی نوا اجرا می‌شود که می‌تواند زیباترین لحظات سفر به سن‌پترزبورگ را برای هر توریستی رقم بزند.

 

فستیوال بادبان های سرخ در رودخانه ی نوا

 

9-درگیر زندگی شبانه‌ی شهر شوید.

اگر تصمیم بگیرید که در سن‌پترزبورگ شب را تا صبح بیدار بمانید و بچرخید و خوش بگذرانید، می‌توانید مطمئن باشید که شهر هم پا به پای شما بیدار می‌ماند و جا برای رفتن کم نمی‌آورید. اگر دلتان بخواهد چیزی بخورید، یا در کارائوکه آهنگ بخوانید و شاد باشید، می‌توانید به سادگی در شهر مغازه‌هایی را پیدا کنید که شب‌ها باز و آماده‌ی سرویس دادن به شما هستند.

 

 

10-غذاهای لذیذ روسی را در سن‌ پترزبورگ امتحان کنید.

یکی از جذاب‌ترین انگیزه‌ها برای سفر به هر کشوری می‌تواند امتحان کردن غذاهای سنتی آن محل باشد. رستوران‌های سن‌پترزبورگ بهترین جا برای امتحان کردن غذاهای وسوسه برانگیز و خوشمزه‌ی روسی هستند. پیراشکی‌های خوش‌طعم، کباب‌ها، سوپ‌ها، بیف‌استروگانف و پنکیک‌های مخصوص روسی همه و همه ارزش امتحان کردن را دارند و احتمالا شما را شیفته‌ی خودشان می‌کنند.

 

غذاهای خوشمزه روسی

 

 

نویسنده: نیلوفر کیانی