10 روز جمهوری چک-اتریش-مجارستان (3شب پراگ-کارلوویواری +3 شب وین+3شب بوداپست )
برای ثبت نام در تورهای نوروز 99 کلیک کنید. لیست تورهای نوروز 99
جزئیات تور
کد تور:  DLX 122
قیمت تور:  -
مدت تور:  10 روز  و  9 شب
تاریخ تور:  1 فروردین 1398
نوع تور:  5ستاره تاپ
مقاصد:  جمهوری چک + اتریش + مجارستان
درجه هتل:  5 ستاره
کد پرواز:  QR
برای ثبت نام در تورهای نوروز 99 کلیک کنید. لیست تورهای نوروز 99

جمهوری چک + اتریش + مجارستان (3شب پراگ-کارلوویواری +3 شب وین+3شب بوداپست )

خدمات تور

هتل 5 ستاره

برنامه سفر


روز 1

پرواز از تهران به بوداپست از طریق دوحه (لطفا 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه امام خميني حضور داشته باشيد) . ورود به بوداپست . انتقال به هتل .

روز 2

صرف صبحانه در هتل. گشت نیم روز بازدید از شهر بوداپست شامل دیدار عبوری از خیابانهای دیدنی و بخش قدیمی شهر . همچنین بازدید از بخش ورودی پارلمان مجارستان ، بنای دیدنی قلعه ماهیگیران ، کلیسای ماتیاس و میدان قهرمانان . بعدازظهر آزاد .

روز 3

صرف صبحانه در هتل . گشت تمام روز بازدید از منطقه دیدنی "سنتندره (آندره مقدس)" ، قلعه سلطنتی "ویشگراد" و کلیسای جامع "استرگوم" در مسیر رود زیبای "دانوب"

روز 4

صرف صبحانه در هتل . انتقال زمینی از بوداپست به وین . ورود به وین . انتقال به هتل و استراحت .

روز 5

صرف صبحانه در هتل . گشت نیم روز بازدید از شهر زیبای وین – مهد موسیقی و هنر- شامل بازدید عبوری از کاخ سلطنتی"هافبورگ"، خیابانها و بناهای دیدنی پایتخت زیبای اتریش، کلیسای "سن استفان" ، مقر سازمان بین المللی انرژی اتمی ، رود زیبای دانوب و جاذبه های اطراف آن .

روز 6

صرف صبحانه در هتل. گشت نیم روز بازدید از کاخ شون برون

روز 7

صرف صبحانه در هتل. انتقال زمینی از وین به پراگ . ورود به پراگ . انتقال به هتل .

روز 8

صرف صبحانه در هتل . گشت نیم روز بازدید از شهر پراگ شامل بازدید عبوری از بخش قدیمی این پایتخت زیبا ، کاخ سلطنتی ، عبادتگاه "سنت جورج"، کلیسای باشکوه "ویتوس مقدس" ، منطقه دیدنی "GOLDEN LANE" و قلعه پراگ .

روز 9

صرف صبحانه در هتل . گشت تمام روز بازدید از شهر زیبا و رویایی کارلوویواری ، گشت تفریحی "کروز پراگ" و تماشای مناظر زیبای شهر ، پلهای دیدنی و مناظر طبیعی .

روز 10

صرف صبحانه در هتل . انتقال به فرودگاه و پرواز از پراگ به تهران از طریق دوحه . ورود به تهران و پایان سفری به یاد ماندنی.

مدارک ویزای جمهوری چک

مقاصد

جمهوری چک + اتریش + مجارستان (3شب پراگ-کارلوویواری +3 شب وین+3شب بوداپست )

جمهوری چک

جمهوری چک (به چکی: Česká republika, Česko) کشوری واقع در اروپای مرکزی و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۳ و به دنبال تقسیم کشور چکسلواکی سابق پدید آمد. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن شهر پراگ است با وجودی که عضو اتحادیه اروپا است واحد پول آن کرونا است. جمعیت جمهوری چک ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر و زبان رسمی این کشور چکی است که از زبان‌های اسلاوی است. شهر پراگ ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد. جمهوری چک به دریا راه ندارد و سه ناحیه تاریخی بوهم، موراوی، و بخش کوچکی از سیلزی را شامل می‌شود. مردم چک از تبار اسلاو و از مردمان هندواروپایی هستند. مردم چک به‌طور تاریخی به عنوان «بی‌اعتنا به مذهب» توصیف شده‌اند و این کشور کم‌مذهبی‌ترین مردم را در جهان دارد.[۱] در سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، ۴۵٫۲ درصد پاسخی به پرسش در مورد دین خود ندادند و ۳۴٫۲ درصد نیز گفتند که بی‌دین هستند. ۱۰٫۳ درصد از مردم این کشور مسیحی از شاخه کاتولیک رومی هستند و ۹٫۴ درصد نیز باورهای دیگر را دنبال می‌کنند.[۲] در یک نظرسنجی سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۰ درصد از مردم چک گفتند که به وجود خدا باور دارند.[۳] جمهوری چک نخستین کشور از اعضای پیشین کمکان است که بنا به گزارش بانک جهانی در زمره کشورهای توسعه‌یافته قرار گرفته‌است.[۴] این کشور هم‌چنین بالاترین شاخص توسعه انسانی را در اروپای مرکزی و اروپای شرقی داراست.[۵] جمهوری چک هم‌چنین چهارمین کشور در اروپا از نظر برقراری صلح و آشتی و دموکرات‌ترین کشور در منطقه خود است.

اتریش

اتریش (به آلمانی: Österreich) یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است.

مجارستان

مَجارستان یا هانگری (به مجاری: Magyarország) کشوری در اروپای مرکزی با پایتخت بوداپست است. مساحت مجارستان ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع است. این کشور در حدود ۹ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست با یک میلیون ۷۴۰ هزار نفر جمعیت است. در حدود ۸۴ درصد از مردم این کشور مجاری‌تبار، ۱۴ درصد نامشخص، و ۳ درصد روما (کولی) هستند. زبان مجاری پر گویشورترین زبان غیر هندواروپایی در قاره اروپا است.[۱] زبان مجاری از خانواده فین‌واوگری است که از کوه‌های اورال سرچشمه می‌گیرند و مجاری با زبان‌های فنلاندی و استونیایی خویشاوند است. پایه‌های مجارستان در اواخر سده نهم میلادی توسط شاهزاده آرپاد نهاده شد. فرزند نوه او یعنی استفن اول در سال هزار میلادی بر تخت پادشاهی نشست و مسیحیت را به عنوان دین رسمی مجارستان پذیرفت. مجارستان در سده دوازدهم قدرتی متوسط در جهان غرب آن زمان به‌شمار می‌آمد. بخش‌هایی از مجارستان از ۱۵۴۱ تا ۱۶۹۹ یعنی ۱۵۸ سال در زیر سلطه عثمانی قرار گرفت. مجارستان بعدها تحت فرمان هابسبورگ قرار گرفت و سپس بخش عمده‌ای از پادشاهی اتریش-مجارستان را تشکیل داد. مجارستان در تاریخ ۲۳ اکتبر ۱۹۸۹ تبدیل به جمهوری پارلمانی دموکراتیک شد و امروزه به عنوان یک کشور توسعه‌یافته شناخته می‌شود. مجارستان از کشورهای توریستی است و در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۰٫۲ میلیون گردشگر را به خود جلب کرد.[۲] مجارستان، از کشورهای سابق کمونیستی شرق اروپا، همراه با شمار دیگری از کشورهای کمونیستی سابق و همچنین قبرس و جزیره مالت در سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا پذیرفته شد. در طول جنگ جهانی دوم و در جریان هولوکاست، نزدیک به ششصد هزار یهودی در مجارستان کشته شدند.[۳] در آن زمان دولت وقت مجارستان، با آلمان نازی متحد بود. امروزه، برطبق نتایج آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا شدیدترین کشور یهودی‌ستیز اتحادیه اروپا مجارستان است. ۹۰ درصد یهودیان این کشور اعلام کرده‌اند که به آن‌ها توهین و بی‌حرمتی و در بسیاری موردها حمله می‌شود

تورهای مرتبط
جزئیات تور
جزئیات تور
جزئیات تور
جزئیات تور
اجرا شده
جزئیات تور
اجرا شده
جزئیات تور
اجرا شده
جزئیات تور
اجرا شده
جزئیات تور
اجرا شده
جزئیات تور
اجرا شده
جزئیات تور
اجرا شده
جزئیات تور
اجرا شده
جزئیات تور
اجرا شده
جزئیات تور
مقالات مرتبط
خواندن مقاله
خواندن مقاله
برای مشاوره در خصوص تورها اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

مارکوپولو چه ساعتی با شما تماس بگیرد؟

در شبکه های اجتماعی همراه مارکوپولو باشید و به سفر دور دنیا بروید.